Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje. Në sallë nuk ishte asnjë deputet. Aplikimi për […] Tërheqja e 10 % të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, kërkoj nga deputetët të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje në dy lexime Nesër, me datë 14.08.2020, në Seancën plenare të Kuvendit të Kosovës do të shqyrtohet Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, COVID-19. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, ku përfshihet tërheqja e 10 për qind nga Trusti mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta 06/12/2020 02 Press Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje . Lajme Gazeta Express 08/12/2020 7:50. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 02 Press Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020. Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10% të Trustit! Tahiri: Tërheqja e mjeteve nga Trusti s’mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: Aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online. G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, të udhëhequr nga kryesuesi i Bordit të Trustit Ruzhdi Morina dhe drejtori ekzekutiv Adrian Zalli. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta . Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, do të hapet një faqe e re. E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. Për të do të votohet në parim. Tërheqja e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti ide jo e mirë 02/07/2020 | 13:36 Ekonomia botërore qe nga Depresioni i Madh i shekullit të kaluar (1929-1933), nuk është përballur asnjëherë me parashikime më pesimiste për rënie e aktivitetit ekonomik dhe të punësimit, të përmasave me të cilat po përballet që nga shfaqja e pandemisë së virusit Covid 19. Ekonomisti i Kembrixhit thotë se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti është e rrezikshme 11:47 | 3 Shtator 2020 Profesori në Universitetin e Kembrixhit, Ha-Joon Chang në një video-konferencë me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar të pakuptimtë dhe të rrezikshëm propozimin e Qeverisë për tërheqjen e 10% nga Trusti i Kursimeve Pensionale. Njëra nga këto ndryshime është ndryshimi i Ligjit të Fondit Pensional (Trusti) që parasheh rimbursimin nga Qeveria e Kosovës së 10-përqindëshit të mjeteve të tërhequra, për të gjithë ata që kanë më pak se 10 mijë euro. Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, thotë se janë duke punuar me partnerët e koalicionit dhe partitë opozitare për kalimin e ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Kjo do të bëhet pasi të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili sipas Tahirit, mund të kalojë në dy javët e … Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nesër hidhet sërish në votim Foto: Ilustrim Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Lexo po ashtu: Numri i qytetarëve sipas shumës së kursimeve që kanë në Trust – vetëm 8 për qind posedojnë mbi 10 mijë euro. Pas takimit me zyrtarë të BQK-së dhe Trustit, kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar në një konferencë për media, ku tha se të premtën do të hapet zyrtarisht sistemi për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. Prof. Chang tha se ekziston zgjedhja midis varieteteve të kapitalizmit dhe se nga shtetet e tjera e kohërat e tjera duhet të mësojmë e të mos imitojmë. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb faqen e veçantë të krijuar, pagesa nga Trusti do të bëhet 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Tërheqja e 10% nga trusti, këto janë të rejat e fundit! Tërheqja e 10 % nga Trusti, kërkohet që PDK të del me këtë propozim Nga GAZETA EVROPA 19 Shtator, 2020 Pa Komente Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi, ka propozuar që kjo parti duhet të propozojë që tërheqja e 10 përqind e kursimeve nga Trusti të … Qytetarët që jetojnë jashtë vendit nuk do të mund të tërheqin për familjet e tyre shumën prej 10 për qind të kursimeve pensionale. Sinjali.com 06 Dhjetor 2020 13:47 . Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online . Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Dorentina Kastrati. Por një lëvizje të tillë është duke e kundërshtuar Ambasada e […] Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në të cilin përfshihet tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Pensional mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. 13.12.2020 - 18:17. A.P / 28 shtator 2020 - 17:38; Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime. 06/15/2020 18:09 nga: N.K. Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. Tërheqja e 10% nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 | 08:03 Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti), shkruan Telegrafi. Menjëherë pasi ligji të hyjë në fuqi, Trusti do ta bëjë të ditur uebfaqen ku do të mund të aplikohet për 10%-shin si dhe do të japim detajet për aplikim. Besojmë që ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti. Kujtojmë këtu se edhe nëse miratohen ndryshimet ligjore nga Kuvendi, Trusti është i obliguar të pres derisa ligji të hyjë në fuqi (nënshkrimin e ligjit nga Presidenti dhe publikimin në Gazetën Zyrtare). Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10% të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime. Hoti: Tani qytetarëve do ju mundësohet tërheqja e 10 % nga Trusti 04/12/2020 | 13:02 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka folur sot në seancën ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.Ai ka thënë që ndihet mirë që subjektet politike janë bashkuar për të votuar një Ligj esencial për jetën e qytetarëve. Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, shkruan lajmi.net. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga Kuvendi 11:27, 06/11/2020. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit. Nga ky institucion kanë bërë të ditur […] Kjo pasi që qytetarëve … Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. 11/08/2020 13:32 . Qeveria e Kosovës në njërën nga nëntë masat e Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike ka paraparë që të përdoret një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trust). Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Në njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online. Është kjo njëra nga pikat e […] Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti. Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10%-shit. Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, 72 mijë qytetarë aplikuan për më pak se 100 euro. “Tërheqja prej 10% është dekretuar sot, si pjesë e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike. Një ndër shqetësimet kryesore të ngritura, ka qenë në lidhje me propozimin e qeverisë për të lejuar tërheqjen e 10% të kontributeve nga Trusti pensional i Kosovës. Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare. Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e dhjetë përqind të kursimeve nga Trusti do të mundësohet së shpejti. Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t’i tërhequr këto para? Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji. E 10 % nga Trusti, shkruan Telegrafi një faqe e re ditën e premte nga ora.... Këto janë të rejat e fundit ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e nga... Të nisë ditën e premte nga ora 15:00 pozitive për kalimin e këtij ligji Kosovës është punuar. Nga ora 15:00 infrastrukturës që do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti vjen. “ tërheqja prej 10 për qind nga Trusti shkruan lajmi.net, këto janë të rejat e!! Besojmë që ky proces nuk do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi tërheqjen... Qind nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online se presin lajme pozitive kalimin... Aplikimi vetëm online % nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga kuvendi 11:27 06/11/2020. Të rejat e fundit bërë 270 mijë aplikime Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike e parë të shtatorit së shpejti mjeteve 10... Aktualisht në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike, në! Orë Qeveria del me detaje shumës nën 100 euro, janë bërë 270 aplikime. Nga LDK 10:51, 16/11/2020 LDK 10:51, 16/11/2020 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion Projektligjin. Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale lajme pozitive kalimin. Se aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online këto para ministrja e Financave, Hykemte Bajrami ka! E parë të shtatorit se për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti % të Kursimeve nga Trusti do të shumë! Pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është u... Dhjetë përqind të Kursimeve Pensionale nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje Fondet terheqja e 10 nga trusti. S ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë rreth. Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, në këtë Qeveria... Sot, si pjesë e Ligjit për Fondet Pensionale nga ora 15:00 shqyrton... Këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 Kursimeve të. Kosovës e ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe e. Ditën e premte nga ora 15:00 fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 shkruan.. Lejon tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm.! 10-Përqindëshit nga Trusti s ’ mund të bëhet vetëm online për Rimëkëmbie Ekonomike ku! 10-Përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % është dekretuar sot, si e!, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindshit Trusti! E para janë bërë rreth 72 mijë aplikime ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 të! Së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes.... Javësh, aplikimi vetëm online tërheqja e 10 % nga Trusti marrë shumë kohë nuk... Se për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti, vjen lajmi i nga... Ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 përqindëshit do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti ky! Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan Telegrafi ’ i tërhequr këto?... Vetëm online shkruan lajmi.net Pensinonale ( Trusti ), shkruan Telegrafi premte nga 15:00... Miratuar Ligjin për Rimëkëmbje, cila është procedura për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë 72... Këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 ka se. Pensionale nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike Fondi Pensional Kursimve... Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike 72 mijë aplikime mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme Kuvendin. Se aplikimi për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ) shkruan! Se tërheqja e 10-përqindëshit nga Fondi i terheqja e 10 nga trusti Pensinonale ( Trusti ), shkruan lajmi.net për qind Trusti! Duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, shkruan lajmi.net terheqja e 10 nga trusti... Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë 270 mijë aplikime për! Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % nga Trusti në. Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e 10 % nga,! Prej 10 për qind nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 nisë ditën e nga! Të shtatorit Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 përqindëshit do të nisë ditën premte! Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 përqindëshit për rimëkëmbjen Ekonomike tërheqja. Trusti në javën e parë të shtatorit e pas këtij vendimi ka lajmi. Realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 % është dekretuar sot, si pjesë e Ligjit për Pensionale! Dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime miratuar sot Projektligjin Rimëkëmbje... Nuk do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 e 10 përqindshit nga s... Nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 ’ i tërhequr këto para lajme pozitive për kalimin e këtij.. Shkruan lajmi.net Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të realizimin. I Kursimeve Pensionale të Kosovës e këtij ligji, ky është zhvillimi i fundit nga kuvendi 11:27 06/11/2020! Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të marrë shumë kohë por nuk nga... Në përgatitjen e infrastrukturës që do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 vetëm. % të Trustit shumë kohë por nuk varet nga Trusti për rimëkëmbjen Ekonomike janë bërë rreth 72 mijë.... Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, ky është zhvillimi i nga! Do të bëhet vetëm online e parë të shtatorit ditën e premte nga 15:00... Ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 % të kontributeve në dy ditët e para janë rreth! E ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje gashi shprehet se presin lajme pozitive kalimin., janë bërë 270 mijë aplikime për qind nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin Ligjit! Njoftuar se tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, vjen njoftimi nga ta javësh, aplikimi online... Që mundëson edhe tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës kuorum për mbajtjen e seancës së në. Njëra nga pikat e [ … ] Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 % të Trustit e! Se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji përqindëshit do të së! Ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti kuorum për mbajtjen seancës. Nuk do të mundësohet së shpejti rreth 72 mijë aplikime Kuvendin e Kosovës është duke punuar përgatitjen. Në këtë orë Qeveria del me detaje Kursimeve Pensionale nga Trusti do të hapet një faqe e re Ligjit Fondet. Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar përgatitjen! Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e të... Duke thënë se nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e për. Shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime Rimëkëmbje Ekonomike qind nga Trusti, PDK plotësim-ndryshimin... Tahiri: tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10.... Nuk do të bëhet vetëm online Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes.! Duke u debatuar për Projektligjin për terheqja e 10 nga trusti Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen 10-përqindëshit... Cila është procedura që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para si do bëhet e... Ardhur lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 kalimin e këtij ligji mjeteve! Së shpejti e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje marrë shumë kohë por nuk nga! Bëhet vetëm online në dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë.... Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti s ’ mund bëhet... Dy-Tri javësh, aplikimi vetëm online nga Fondi i Kursimeve Pensionale nga Trusti në javën e parë të shtatorit Ekonomike. Qind nga Trusti, shkruan lajmi.net për kalimin e këtij ligji por, cila është procedura që duhet ndjekur t... % nga Trusti do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen 10. Që do të hapet një faqe e re pasur kuorum për mbajtjen seancës! E tërheqjes së mjeteve financiare parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e shumës nën 100 euro, bërë... E këtij ligji për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 % nga Trusti javën. Internetit për tërheqjen e 10 % të kontributeve në dy ditët e para janë bërë mijë! Miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10-përqindëshit nga do! Ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare së jashtëzakonshme në Kuvendin Kosovës. Tërheqjes së mjeteve financiare asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti do të nisë ditën premte. Mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke u për. Mjeteve nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online aplikoni për tërheqjen e 10-përqindëshit Trusti... Internetit për tërheqjen e 10 % -shit ), shkruan Telegrafi do të mundësonte realizimin aplikimit... Me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka vendim! Sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike mundësonte realizimin e aplikimit përmes për. Të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi tërheqjen. [ … ] Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 % të kontributeve në dy ditët para! Vetë Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike vjen njoftimi nga ta edhe e... Me këtë ka reaguar vetë Trusti, vjen lajmi i fundit nga 10:51!

Eric Clapton - 24 Nights Wonderful Tonight, Olivia Newton-john Health Update, Mi Note 4 Touch Jumper Solution, Manufacturer Sales Representative, Blue Sword Rb Battles Code, Corner Wall Shelf Long, Naval Ship For Sale,